Rusza Ranking Szkół Przyjaznych LGBT+ 2021!

W 2021 roku po raz pierwszy Ranking Szkół LGBTQ+ ma miejsce w całej Polsce! Każdy uczeń i każda uczennica szkoły ponadpodstawowej może do 23 maja 2021 roku ocenić swoją szkołę ze względu na otwartość, bezpieczeństwo i akceptację. Wyniki Rankingu zostaną przedstawione w czerwcu w formie Mapy Równości, a 10 najlepszych szkół otrzyma Dyplomy Równości.

Dziś rusza kolejna edycja Rankingu Szkół Przyjaznych LGBT+, która w tym roku obejmie wszystkie szkoły ponadpodstawowe w całej Polsce. Nasza strona internetowa daje możliwość oceny każdej szkoły w kraju pod kątem otwartości, bezpieczeństwa i akceptacji dla młodzieży LGBTQ+. Udział może wziąć każdy uczeń i każda uczennica szkoły ponadpodstawowej niezależnie od wieku, tożsamości płciowej, orientacji psychoseksualnej czy wyznania. Dzięki Waszym odpowiedziom młodsi kandydaci i kandydatki do szkół średnich będą mogli wybrać bezpieczną szkołę dla siebie!

Aby wziąć udział w badaniu, kliknij na wybraną przez siebie placówkę, a wyświetli się ankieta, którą możesz wypełnić i na podstawie której zostaną wystawione placówkom oceny. Pytania nie są obowiązkowe, ale zależy nam na pełnych odpowiedziach, ponieważ tylko takie jesteśmy w stanie dokładnie przeanalizować. Szkoły średnie otrzymują oceny – takie jak w systemie edukacji – od jedynki do piątki. Oceny można dokonać do 23 maja.

Wyniki można śledzić w formie interaktywnej mapy – w czerwcu opublikujemy je z informacją, które ze szkół zajęły wysokie miejsca, a które znalazły się w ogonie Rankingu. Najlepsze 10 szkół z całej Polski zostanie nagrodzonych Dyplomami Równości.

Zapraszamy do udziału!